Pažbový olej - SCHAFTOL - extra tmavý

Kód: 8395
Ihned k odeslání
Značka: Schaftol
199 Kč 164,46 Kč bez DPH
Skladem (14 ks)
SCHAFTOL - Classic extra tmavý s aplikační houbičkou- vytváří extra tmavý až černý odstín

Detailní informace

Detailní popis produktu

S Schaftol Holzöl se dají všechny přírodní dřeva, především pak ušlechtilá dřeva, antiqvitéty-starožitnosti, nábytek a pažby ideálně opracovat a ošetřovat.

Nejduležitější vlastnosti Schaftol-Holzöl v přehledu:

  • Ochrana proti vlhkosti, hnilobě a plísních
  • Obsahuje speciální proti-vlhkostní komplex
  • Optimální konzervace pórovitého dřeva
  • K obnově starého a zvětralého dřeva
  • Dřevo je po ošetření odolné vodě a opotřebení
  • Zabrání dřevu aby bylo drsné a flekaté
  • Vhodné na všechny přírodní dřeva 

Schaftol Holzöl od firmy Scherell & Co jsou pouze zpracoványnejjemnější čisté přírodní produkty v nejvyšším stupni zušlechtění dřevas minimálním přídavkem silikonu a je dnes vyráběn za použití nejmodernějších technologií.

Ošetření pažeb olejem Schaftol-Holzöl:

Více než polovina loveckých a sportovních zbraní má dřevěnou pažbu, která je při výrobě zpravidla předběžně upravena olejem na pažby. I přesto se ale nejedná o trvalou ochranu. Každé dřevo, tedy i dřevo pažby je hydroskopické to je, že nasává vodu a při použití je denně vystaveno větru, počasí a stálým výkyvům teplot. Tím je méně odolné! Nasává vlhkost, která může při vysušení pažbu deformovat!

Proto potřebuje každá pažba zbraně pravidelnou péči speciálním olejem na pažbySCHAFTOL je v tomto směru vynikající olej, neboť se jedná o speciální olej na pažby špičkové kvality. Je složen výhradně z nejlepších přírodních produktů s malým přídavkem silikonu. SCHAFTOL optimálně konzervuje pažbu pušky a chrání ji před povětrnostními vlivy všeho druhu, chrání zvláště před drsností a skvrnitostí. Pažba bude tmavší a pěknější, vždy podle toho, jak často bude ošetřována olejem SCHAFTOL. K docílení požadovaného efektu, postačí použít jen malé množství přípravku.

SCHAFTOL - návod na použití

SCHAFTOL naneste v tenké vrstvě na dřevo nebo pažbu lněnou utěrkou, (měla by být nejlépe uchovávaná v uzavřené skleněné nádobce) dostatečně vetřete do dřeva a nechte vsáknout.

Toto ošetření by se mělo zopakovat i na druhý den. V případě, že má pažba skvrny, je drsná nebo je povrch zapečetěn, můžete ji zbrousit jemným smirkovým papírem (zrnitost 150) dokud nebude opět zcela hladká. Zbroušená místa navlhčete vodou nebo ještě lépe octem. Po vysušení ještě jednou vyhlaďte smirkovým papírem a poté důkladně natřete SCHAFTOLEM. Až se SCHAFTOL zcela vsákne do dřeva, může se dřevo nebo pažba opět jemně zbrousit smirkovým papírem (zrnitost 400) a natřít znovu SCHAFTOLEM.

Čím častěji tento postup opakujete, tím lepší je účinek. Takto získá dřevo nebo pažba opět svůj původní vzhled a překrásný hedvábný matný lesk a zůstane také po dlouhou dobu skvěle chráněna.

Jestliže natíráte novou dřevěnou pažbu SCHAFTOLEM poprvé, měli by jste SCHAFTOL před tím nejprve mírně zahřát na +30 až +40°C a poté vetřít lněnou utěrkou.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Oleje
Záruka: 24
Doporučená značka: Schaftol

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

S SCHAFTOL Holzöl se dají všechny přírodní dřeva především pak ušlechtilá dřeva, antiqvitéty-starožitnosti, nábytek a pažby ideálně opracovat a ošetřovat.